تبلیغات
سیاسی - هاشمی ‌گفت اگر خانواده‌اش مشكلی دارند مانع از دادگاهی‌شدن آنها نمی‌شود

هاشمی ‌گفت اگر خانواده‌اش مشكلی دارند مانع از دادگاهی‌شدن آنها نمی‌شود

جمعه 3 مهر 1388 09:06 ب.ظ

نویسنده : سید حسن عابدینی

آیت‌الله سید علی‌اكبر قره‌باغی نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری در گفتگویی كه با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس در حاشیه اجلاس خبرگان رهبری داشت به بیان نظرات خود درباره طرح هاشمی رفسنجانی موسوم به "برون رفت از وضعیت فعلی كشور "، اظهارات هاشمی رفسنجانی درباره فرزندانش در میان اعضای مجلس خبرگان و نیز اقدامات موسوی و كروبی پرداخت.

* هاشمی درباره طرح خود با خبرگان مشورت نكرده است

وی با تاكید بر اینكه طرح هاشمی رفسنجانی با خبرگان مطرح نشده و هیچ مشورتی صورت نپذیرفته است، گفت: خبرگان در اجلاسیه اخیرشان اصرارشان بر آن بود كه آنهایی كه تسلیم قانون نشدند باید با آنان قانونی برخورد شود.
آیت‌الله قره‌باغی با اشاره به اقدامات افراطی هواداران دو كاندیدای ناكام جریان اصلاحات در راهپیمایی روز قدس كه برخلاف منافع ملی انجام شد، تصریح كرد: این كاندیداها افراد خود را در روز قدس به خیابان‌ها كشاندند و در آنجا رسانه‌های خارجی را حاضر كردند از این رو باید این افراد توضیح دهند كه چرا اینگونه اقدامات را انجام داده‌اند؟

* به هاشمی گفتیم از خانواده خود و فتنه گران تبری بجوید

وی با اشاره به دیدار نمایندگان مردم در مجلس خبرگان با هاشمی رفسنجانی كه در چند روز گذشته برگزار شد، گفت: خود آقای هاشمی اظهارشان بر این بود كه پیرو و تسلیم رهبری هستند و از اول هم همی‌نگونه عمل كردند.
نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: ما به آقای هاشمی در این دیدار گفتیم كه این اظهارات خود را علنی با مردم در میان بگذارد و از دو قشر تبری بجوید. یكی آنهایی كه پس از انتخابات این بلواها را به راه انداختند و فتنه‌ها را بوجود آوردند و نیز تبری جستن از عملكرد خانواده خود و اینكه ایشان تكلیفش را با خانواده‌اش روشن كند.

* هاشمی می‌گفت "اگر خانواده‌ام مشكلی دارند مانع از دادگاهی‌شدن آنها نمی‌شوم

وی خاطرنشان كرد: آیت‌الله هاشمی البته گفتند كه "من كاری با عملكرد خانواده‌‌ام ندارم و اگر اعضای خانواده‌ام هر كاری كرده‌اند دادگاه هست و باید آنجا با آنها برخورد كنند چرا كه خانواده‌ام به من ربطی ندارد و اگر مسئله شخصی، اجتماعی یا سیاسی دارند قانون و دادگاه وجود دارد و مانع دادگاه آنان نیستم و نمی‌توانم باشم ".
آیت‌الله قره‌باغی اضافه كرد: ما به آقای هاشمی می‌گفتیم كه این سخنانش را با مردم در میان بگذارد و آن سخنانی كه در نماز جمعه كرده است برای مردم توضیح دهد كه به چه دلیل آنها را به میان آورده است.
وی با اشاره به تایید انتخابات از سوی شورای نگهبان قانون اساسی و اینكه این شورا چندین بار از كاندیداهای معترض خواست تا برای اعتراض خود به این شورا مراجعه كنند، یادآور شد: با وجود اینكه شورای نگهبان برای رسیدگی به اعتراضات برخی از كاندیداهای معترض شورای رسیدگی را تشكیل داد اما این كاندیداها به آن تمكین نكردند از این رو معتقدم ساختارشكنان باید تسلیم شوند وگرنه ملت آنها را می‌‌‌كوبند.
نماینده مجلس خبرگان رهبری تاكید كرد: نظام جمهوری اسلامی ایران تاكنون با آمریكا سازش نكرده است؛‌ حال بیاید با پادوهای‌ آنان سازش كند. این‌ها علنا با اسلامیت نظام مشكل دارند كه نمونه آن مصاحبه زشت و سخیف دختر آقای هاشمی رفسنجانی مبنی بر اینكه جمهوری اسلامی ایران حكومتی شبهه استبدادی است.
وی در آسیب‌شناسی خود از اقدامات آشوب‌گران در حوادث پس از انتخابات باشكوه 22 خرداد خاطرنشان كرد كه آشوب‌گران همه هدفشان ضربه زدن به ولایت فقیه بود و باید با راهنمایان و محركین این افراد قانونی برخورد شود.

* كروبی با جنایتی كه انجام داد باید توبه كند

استاد حوزه علمیه در ادامه گفتگوی خود با خبرنگار سیاسی فارس در پاسخ سئوالی درخصوص اسناد كروبی مبنی بر تجاوز بر زندانیان كه از سوی كمیته ویژه قوه قضائیه رد شد، گفت: كروبی باید توبه كند؛ چرا كه وی جنایتی سخیف علیه نظام و نیروهای مخلص آن داشته است.
آیت‌الله قره‌باغی با اشاره به رسوایی و جعلی بودن برخی از اسناد كروبی مبنی بر تجاوز بر زندانیان، اظهار داشت: مثلا آن خانمی كه كروبی مدعی بود كه پدرش شهید شده و بر روی او اسید پاشیده‌اند پس از مدتی مشخص شد كه نه پدر و نه برادران وی شهید شده‌اند و اساسا وی كشته نشده است از این رو با استناد به سخنان دادستان كل كشور و نیز كمیته ویژه قوه قضائیه در رابطه با ادعاهای كروبی وی مواردی از اشتباهات خود را قبول كرده است اما تاكنون به آن اعتراف نكرده است.
وی در خاتمه مجددا تاكید كرد: كروبی با ادعاهای خود به فقاهت و در مجموعه همه چیز نظام توهین كرد این درحالی است كه ملت ایران اهل نماز شب، اعتكاف و روزه هستند و چنین حرف‌های سخیفی را هیچگاه نمی‌پذیرند.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -