تبلیغات
سیاسی - بزرگواری رهبر انقلاب در قبال حجت‌الاسلام دستغیب

بزرگواری رهبر انقلاب در قبال حجت‌الاسلام دستغیب

شنبه 4 مهر 1388 09:25 ب.ظ

نویسنده : سید حسن عابدینی
 پس از اظهارات حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی‌محمد دستغیب نماینده استان فارس در خبرگان رهبری در جریان حوادث پس از انتخابات و حمایت از سران آشوب طلب، جمعی از اعضای مجلس خبرگان با جمع آوری امضا خواستار استیضاح و اخراج وی از این مجلس بودند كه با عنایت و بزرگواری رهبر انقلاب این مسئله مسكوت ماند.

به گزارش رجانیوز، در حالی كه براساس آیین‌نامه، تعداد 20 امضا برای بررسی مجدد صلاحیت دستغیب کافی بود، 26 امضا در این زمینه جمع‌آوری شد و مساله با رهبر معظم انقلاب در میان گذاشته شد.

با این حال، رهبر انقلاب با بزرگواری خویش از اعضای خبرگان خواستند این کار را انجام ندهند و مخالف را تحمل کنند، در حالی که در صورت عدم توصیه ایشان، احتمال اخراج دستغیب از این مجلس قطعی بود.

متن فرمایش مقام معظم رهبری بدین شرح است:

راجع به این مطلبی هم كه جناب آقای شاهرودی نقل كردند، به نظر من خبرگان اقدام نباید بكنند به اینكه كسی را كه حالا عقیده‌ی مخالفی در بین خودشان دارد، اعلام كنند. این به نظر من اقدام خیلی مناسبی نیست. حالا من البته نمی‌خواهم به خبرگان تكلیفی بكنم یا چیزی را به عنوان تكلیف بگویم؛ سلیقه‌ی من این است. بالاخره یك نفر عقیده‌ دیگری در یك مسئله‌ خاصی دارد؛ اینجور نیست كه در مبانی و اصول اختلافی وجود داشته باشد و به نظرم نمی‌آید اینجوری باشد.

دستغیب در جریان حوادث پس از انتخابات، به‌جای محكوم كردن عوامل بی‌قانونی‌ها از آن‌ها حمایت كرده و خواستار تشكیل جلسه اضطراری خبرگان شده بود. بزرگواری رهبر انقلاب در حالی شامل این عضو مجلس خبرگان شد كه وی تعریض و تصریح‌های متعددی علیه رهبری طی ماه‌های اخیر بیان كرد.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: دوشنبه 6 مهر 1388 10:34 ب.ظ