تبلیغات
سیاسی - بازتاب مواضع جدید هاشمی در محافل ضد انقلاب

بازتاب مواضع جدید هاشمی در محافل ضد انقلاب

سه شنبه 14 مهر 1388 05:04 ب.ظ

نویسنده : سید حسن عابدینی

یک ضد انقلاب فراری که طی سال های گذشته با نشریات اجاره ای- زنجیره ای همکاری داشت، در واکنش به فاصله گرفتن هاشمی رفسنجانی از آشوبگران گفت: سکوت او یواش یواش دارد آزاردهنده می شود.
به گزارش کیهان، رادیو زمانه دیروز به گزارش رسانه ها از اظهارات آقای هاشمی رفسنجانی در دیدار 10 روز پیش با اعضای مجلس خبرگان استناد کرد. این اظهارات هرچند از سوی دفتر رئیس مجمع تشخیص مصلحت سانسور شد اما توسط یکی از نمایندگان حاضر در دیدار منتشر شد. رادیو زمانه به این بخش از اظهارات آقای هاشمی در دیدار خبرگان استناد کرد که «در جامعه بشری امروز هیچ بدیلی برای ولایت فقیه نداریم. اگر ولایت فقیه در ایران نباشد، کشور یا تجزیه می شود یا متلاشی. تنها راه اداره کشور ولایت فقیه است و هیچ کس بهتر از ایشان توانایی اداره کشور را ندارد... برخی فکر می کنند من گفته ام مشروعیت نظام به رأی مردم است. در حالی که من مشروعیت نظام جمهوری اسلامی را به ولایت فقیه می دانم... مصداق اتم و اکمل ولی فقیه در حال حاضر حضرت آیت الله خامنه ای است و ما کسی را بهتر و توانمندتر از ایشان در اداره کشور نداریم...»

رادیو زمانه صحت انتساب این سخنان به آقای هاشمی را از مسعود سفیری(مقیم واشنگتن) پرسید. سفیری در پاسخ گفت: به نظر من این صحبت ها انجام شده بود و رسانه های اصولگرا منتظر بودند که خود آقای هاشمی سخنان را منتشر کنند اما هاشمی رفسنجانی ترجیح داده که این حرف ها پشت پرده بماند و پخش نشود و وقتی آنان با این تعلل روبه رو شدند، تصمیم گرفتند در سایت های خودشان منتشرش کنند. اینکه ایشان و دفترشان سکوت کرده اند، می شود به صحت این خبر اطمینان پیدا کرد.
وی همچنین درباره سکوت روزنامه ها و سایت های اصلاح طلب در برابر اظهارات هاشمی هم گفت: من فکر می کنم که اصلاح طلبان دارند خودشان را با هوشیاری کامل به نشنیدن می زنند که ما این خبر را نشنیده ایم و این اظهارات هاشمی رفسنجانی نیست؛ که جناح اصولگرا این فرصت را پیدا نکند که روی این صحبت ها بیش از پیش مانور کند و یک عده در جنبش سبز از شرایط فعلی ناامید شوند و باعث یأس بشود. این ها(اصلاح طلبان) دوست دارند بگویند که هاشمی رفسنجانی اگر با ما نیست، علیه ما هم نیست و بی طرفی اش به نفع جنبش سبز است.
سفیری اضافه کرد: آقای موسوی و کروبی و اعضای مشارکت تلاش دارند هاشمی نقش حداقلی و تاریخی ایفا کند. آنها باید نگران باشند که این حرف های آقای هاشمی روی افکار عمومی تأثیر نگذارد. سکوت آنها هم می تواند این نقش هاشمی را همچنان پررنگ کند.
وی در عین حال گفت: ولی سکوت هاشمی رفسنجانی و رفتار پشت پرده اش یواش یواش دارد آزاردهنده می شود و فکر می کنم در آینده نزدیک ناگزیر شود تصمیم بگیرد.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: سه شنبه 14 مهر 1388 05:44 ب.ظ