تبلیغات
سیاسی - سؤالات منطقی لاریجانی و جنجال مدعیان؛

سؤالات منطقی لاریجانی و جنجال مدعیان؛

سه شنبه 14 مهر 1388 05:41 ب.ظ

نویسنده : سید حسن عابدینی

 انتقادات محترمانه و منطقی جواد لاریجانی از عملکرد سیاسی بیت امام با واکنشهای تند و جنجال سازی مدعیان اصلاح طلبی مواجه شد. پس از آنکه جواد لاریجانی طی سخنانی از عملکرد سیاسی بیت امام در انتخابات اخیر و حوادث بعد از آن انتقاد کرد، رسانه ها و چهره های مدعی اصلاح طلبی انتقادات محترمانه و البته صریح لاریجانی را "هتاکی" به بیت امام تلقی کرده و بر سر آن جنجال رسانه ای براه انداختند.
انتقادات منطقی و صریح لاریجانی از عملکرد سیاسی بیت امام شامل دو سؤال مهم بود:

1-    چرا بیت امام و شخص حجه الاسلام سید حسن خمینی از جریانی در کشور حمایت می کند که قصد دارد تا کشور را به سمت سکولاریزم پیش ببرد؟
 این سؤال مهم و قابل توجه از این جهت سؤال افکار عمومی دلسوزان انقلاب است که امام راحل خود مبدع و مجری ایده "دیانت ما عین سیاست ماست" بوده اند و خود اولین روحانی مؤثر شیعه قلمداد می شوند که توانسته است این ایده را با اقبال عمومی مواجه ساخته و پیاده سازد. حال چطور بیت همین امام مدافع جریانی است که از اساس و بر پایه اسناد و اظهارات ثابت شده بدنبال سکولاریزه کردن حکومت است؟
2-    چرا سید حسن خمینی به عنوان متولی بیت امام بر خلاف قواعد دموکراسی به رأی و نظر مردم در انتخابات احترام نگذاشت و در مراسم حضور هیأت دولت در حرم امام راحل حاضر نشد؟ آیا این حرکت بی احترامی به اکثریت و دموکراسی نیست؟ و همچنین ایشان بر اساس چه منطق و اصلی از متهمان اصلی حوادث بعد از انتخابات که با القای شبهه تقلب موجبات یأس و ناامیدی در طیف وسیعی از علاقمندان به کشور و انقلاب و حوادث تلخ بعد از انتخابات را فرآهم آوردند دلجویی می کند؟
این سؤالات صریح لاریجانی موجب شد تا وی مورد حمله وسیع جریان اصلاح طلبی قرار گرفته و مدعیان وی را "هتاک به بیت امام" بخوانند. در همین حین انصاری مسؤول مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام که پیش از این حسین شریعتمداری درباره عملکرد وی به سید حسن خمینی هشدار داده بود نامه ای انتقادی منتشر کرد. وی در نامه خود با فرافکنی درباره ابهامات و سؤالات موجود درباره عملکرد سیاسی بیت امام موضوع را به سمت دیگری برده و تحلیل می کند که هتاکان (!) چه اهدافی را دنبال می کنند و چرا با امام (!) و بیت ایشان خصومت دارند. وی همچنین در نامه خود مدعی می شود که بیت امام فراجناحی (!) عمل کرده است.
اما همچنان سؤالات لاریجانی بی پاسخ مانده و مدعیان تنها به تخریب و جنجال مشغولند.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -