تبلیغات
سیاسی - الله حائری شیرازی: ما در حال عبور از غفلت‌های گذشته هستیم

الله حائری شیرازی: ما در حال عبور از غفلت‌های گذشته هستیم

چهارشنبه 15 مهر 1388 04:28 ب.ظ

نویسنده : سید حسن عابدینی

پایگاه اطلاع رسانی آیت الله حائری شیرازی، مطلبی را به قلم ایشان با عنوان "در رابطه با مسائل پس از انتخابات " منتشر كرده كه متن كامل این نوشتار به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
مسایل بعد از انتخابات كشور و مسئله فارس و سایر چالش‌های نظام اموری است كه اتفاق افتادن آن بهتر از سر باز نكردن و به قلب زدن است به قول ملك الشعراء:
بیرون فكن آتش درون را زین سوخته جان شنو یكی پند
گر آتش دل نهفته داری جانت بسوزد به جانت سوگند


انسان را بشناسیم تا راه اصلاح او را بفهمیم وقتی خطایی اتفاق می افتد یا عمدا جرمی واقع می شود اگر كارت زرد نشان داده شود و یا با ارائه كارت سرخ مجرم حذف نشود خطاكار گرفتار توهم می‌شود كه گفته من حق بود و گرنه چرا فلان سیاست‌مدار درجه یك كه داور است به من كارت خود را نشان نداد.
این را هم گفته باشیم كه معنی (كلكم راع و كلكم مسئول) یعنی همه‌تان داورید و همه تان كارت زرد و سرخ دارید وهمه تان باید پاسخگو باشید كه چرا از كارت زرد و سرختان استفاده نكردید.
میگویند چرا نخبگان فارس چنین بیانیه ای نوشتند، نخبگان فارس كارت خود را نشان دادند و اگر نشان نمی دادند مواخذه می شدند، نشان دادند تا طرف مقابل از توهم خارج شود آنها كه نشان ندادند به طرف مقابل دشمنی كرده‌اند و باید پاسخگو باشند.
آنكه شب و روز آمدنش را طلب می‌كنیم در اولین فرمان "تواصوا بالحق و تواصو بالصبر " را احیا می‌كنند كه همگان از كارت‌های زرد و سرخشان استفاده كنند.
بازداشت شدگان در تنهایی خودشان از توهم خارج شدند و معاف شدگان در توهم ماندند تا طوفان توهم سبك‌تران را بالاتر برد آن مخاطبش كه بود كه گفت تجزیه‌ات خوب بود اما .....
اینها مراتب توهم است و همه حاصل محافظه كاری انسان ها به همنوعان یا برادران دینی (اما اخ لك فی الدین او نظیر و لك فی الخلق)
گفتن و كارت زرد و سرخ نشان دادن خدمت به‌فرد وخدمت به جامعه است و عدم استفاده از كارت ها لطمه به‌فرد و لطمه به جامعه است. آنها كه از كارت خودشان استفاده نمی كنند سرنوشتشان با آنها كه خطا می‌كنند گره خواهد خورد بالاخره مشمول كارت سرخ خواهند شد.
داور برتر تا حال چندین بار تكرار كرده است كه خواص نگفتن ها را مثل غلط گفتن ها جدی بگیرند. این اخطار او نشان دادن كارت زرد به خواص بود آن هم بصورت مكرر.
ما در حال عبور از غفلت‌های گذشته هستیم و همین عبور با همه تلخی هایش مبارك است ما در حال حركت به سمت انسان شناسی هستیم، ما با انسان شناسی فاصله خود را با داور برتر كم می‌كنیم، ما با جدی گرفتن اخطارهای او آرامش را به بازی بر می گردانیم كه همه در این مسابقه از توان خود بهره گیرند نه اینكه حق دیگران را ضایع كنند.
قانون الهی بر مبنای حق وضع شده است و جز با رعایت آن حق احیا نخواهد شد پس اول كردار و رفتار دوم گفتار و آموزش و تعلیم كه آن عزیز فرمود: هركس خود را برای آموزش دیگران آماده می‌كند اول از آموزش به خودش شروع كند و آموزش به عمل و رفتار را پیش از آموزش به استدلال و گفتار قرار دهد، كه فرمود:(كونوا دعاه الناس بغیر السنتكم)
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -