تبلیغات
سیاسی - محسن هاشمی: من و مهدی پرونده جدی نداریم

محسن هاشمی: من و مهدی پرونده جدی نداریم

چهارشنبه 4 آذر 1388 08:19 ق.ظ

نویسنده : سید حسن عابدینی

شبکه ایران: رئیس مترو تهران که این روزها شاهد انتقادات مسئولان و شخصیت‌ها به عملکرد مجموعه تحت مدیریت خود است، این بار به جای دفاع از عملکرد مترو به دفاع از اعضای خانواده‌اش پرداخته و نماینده مردم تهران را به "نشر کذب" متهم کرده است.به گزارش شبکه ایران، قطار نامه نگار‌های سیاسی اعضای خانواده هاشمی رفسنجانی که سوت آن با نامه جنجالی رئیس مجمع تشخیص به رهبر معظم انقلاب اسلامی به صدا در آمد، ساعتی پیش با نامه محسن هاشمی به یکی از نمایندگان مجلس، بر سرعت خود افزود.

فرزند ارشد هاشمی رفسنجانی در این نامه که تنها یک روز پس از نامه برادرش مهدی، به دادستانی تهران، منتشر شده، به سخنان اخیر علیرضا زاکانی درباره اتهامات سیاسی و اقتصادی اعضای خانواده خود اعتراض کرده است.

رئیس مترو تهران که این روزها شاهد انتقادات گسترده مسئولان و شخصیت ها به عملکرد مجموعه تحت مدیریتش است، این بار به جای دفاع از عملکرد مترو به دفاع از اعضای خانواده اش پرداخته و نماینده مردم تهران را به "نشر کذب" متهم کرده است.

محسن هاشمی در این نامه نوشته است که "هیچ پرونده‌ای برای او در قوه قضائیه مطرح نبوده و تا به حال هم برای مفاسد اقتصادی به هیچ دادگاه و حتی بازپرسی‌ای احضار نشده‌ است."

او همچنین عنوان کرده که برادرش، مهدی هم پرونده‌های جدی ندارد.

فرزند ارشد هاشمی رفسنجانی در پایان به زاکانی گفته که "اگر در ماه حرام به حرمت تهمت و دروغ علیه مسلمانان اعتقاد دارید، لازم است صحبتهای خود را جبران نمایید."

گفتنی است، زاکانی، یکی از اعضای کمیته 6 نفره مجلس شورای اسلامی در انتخابات ریاست جمهوری اخیرا در دانشگاه امام صادق (ع) در پاسخ به سوالی در خصوص تخلفات مالی فرزندان هاشمی گفته بود: مهدی هاشمی پرونده‌های جدی از سالهای دهه 70 دارد که انشاءالله به آنها نیز رسیدگی خواهد شد.

پیش از این و در جریان افشاگری متهمان کودتای مخملی در دادگاه‌ها هم، برخی اصلاح طلبان مدعی فساد مالی و سیاسی مهدی هاشمی شده بودند،.

این موضوع انتقادات زیادی از سوی فعالان سیاسی به مهدی هاشمی وارد کرد تا جایی که عباس جعفری دولت آبادی، دادستان عمومی و انقلاب تهران به مهدی هاشمی توصیه کرد هرچه زودتر به ایران بازگردد تا اگر معتقد است اتهامی به او وارد نیست، از خود دفاع کند.

با این حال، مهدی هاشمی که حدود سه ماه پیش از کشور خارج شده، در پاسخ به هشدار دادستان، نامه‌ای را روانه دادستانی تهران کرد و اتهاماتش را نپذیرفت، اما نگفت که چه زمانی به کشور بر می‌گردد.

این نامه واکنش دادستان تهران را به دنبال داشت. دولت آبادی بار دیگر تاکید کرد: هیچ فردی در دستگاه قضایی در حاشیه امن نیست و اگر افراد مدعی بی‌گناهی هستند، بهتر است در مرجع قضایی حاضر شوند.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -