تبلیغات
سیاسی - ایران پنجمین قدرت سایبری جهان

ایران پنجمین قدرت سایبری جهان

یکشنبه 8 آذر 1388 07:34 ق.ظ

نویسنده : سید حسن عابدینی
مؤسسه دیفنس تك(Defense Tech) وابسته به مراكز امنیتی و اطلاعاتی آمریكا، ایران را یكی از 5 ارتش سایبری پیشرو جهان به ویژه در زمینه شناسایی و مقابله با سایت های غیراخلاقی معرفی كرد.

مؤسسه دیفنس تك(Defense Tech) از مؤسسات نظامی و امنیتی ایالات متحده آمریكا با استناد به آمار دریافتی از سازمان اطلاعات آمریكا(CIA)، ایران را جزء 5 كشور دارای قوی ترین نیروی سایبری معرفی كرده و تعداد نیروهای سایبری سپاه را بیش از دو هزار و 400 نفر تخمین زده و اعلام كرد: این تیم زیرمجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.


 

به گزارش «البرز» این گزارش در حالی منتشر می شود كه پیش از این مجله «فارین پالیسی»(چاپ آمریكا) اقدامات نیروهای سپاه علیه سایت های مستهجن در عرصه سایبر را اقدامی بشردوستانه و به نفع حقوق بشر اعلام كرده بود.

انتشار این گزارش در حالی صورت می گیرد كه مركز بررسی جریان سازمان یافته سایبر ف متعلق به نهادهای اطلاعاتی سپاه پاسداران، در عملیاتی حرفه ای در فضای وب، بیش از 100 سایت غیراخلاقی فارسی را منهدم و بیش از سی تن از فعالان سایت های مستهجن فارسی را بازداشت كردند.

شایان ذكر است حوزه اینترنت و ماهواره به عنوان جدیدترین تسلیحات ناتوی فرهنگی در هجوم همه جانبه علیه ارزش های اخلاقی و اسلامی به شمار می رود و بخش عمده ای از فعالیت های سازمان های جاسوسی و اطلاعاتی غرب تحت عنوان «جنگ نرم» از طریق همه حوزه انجام می شود.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -